Vajinismus Yorum

Artık hayallerimin bittiği noktada bunu yazıyorum…

Eşimle evlenmeden önce 1.5 yıl süren flört dönemimiz oldu. Vajinismus hastalığını daha önce duymamıştım fakat ilişkiden her kadın kadar ben de korkuyordum, ilk ilişkide çok kanar, ağrı olur veya kilitli kalınır gibi şeyler duymuştum. ilk gece ve sonraki günlerde engel olamadığım bir kasılma oluyor, ağlamaya başlıyordum. Eşimde  beni sakinleştiriyor ve zamanla düzeleceğini söylüyordu. Kimseyle sorunumu paylaşamadım 3-4 ay sonra internetten ilişkiye girememe olarak araştırdığımda karşıma vajinismus çıktı. Belirtiler aynı bana uyuyordu. Eşime söylediğimde inanmadı.  Zamanla geçecek sen hasta değilsin dedi.

2 yıl geçtikten sonra eşimde düzelmiceğine inandı her halde doktora gidelim teklifini ilk o yaptı. Biz van da öğretmeniz. Bu da bir kadın doğum uzmanına başvurduk. doktor hanın fiziksel bir sıkıntın yok, gevşersen yapabilirsin deyip emla diye bir krem verdi . tabi ki hiç ilerleme kaydedemedim. Sonrasında ben bir psikiatrist buldum. Orda da 5-6 seans gittim  parmak egzersizleri yapmamı istediğinde ordanda kaçtım.

Artık benim rahatsızlığımın çözümü yok diye düşünürken ankarada bir klinik buldu eşim. Yaklaşık 5 yıllık evliydim artık. Burda parmak egzersizi olmadan tedavi yazıyordu. Hemen kabul ettim. İlk muayemizde doktor bana kızlık zarını almak gerekecek sonrası çok kolay olacağını belirtti.  Demek  problemim buymuş diye düşündüm  hemen işlemi olmak istedim.  İznimiz kısa olduğu için tekrar vana döndük ama  3 hafta sonrası muayene  randevusu aldık. Giderken doktorun artık ilişki  olabilir demesini bekliyordum. Fakar doktor seanslara başlıyacaz deyince    yeni bir sürece girmek beni korkutmuştu. Bir an önce bitsin istiyordum artık    seansı yapacak bayan dilatörleri gösterince çok korktum. Kolay olacağını sakinleşmemi istedi bende bitirmek istiyordum. Ameliyatta olmuştum dilatör biraz ilerlediğinde ilişkide hissettiğimin benzeri bir acı hissettim. Çok korkmuştum. Devam edemedim. Eşim ne kadar ısrar etse de tekrar gidemedim. Çok üzgün bir şekilde tekrar van a döndük. Ben eşimden ayrılmak istediğimi söyledim fakat eşim çok kızdı. İlişki olmasa da ben seni çok seviyorum diyordu. Ben de onun bu iyiliği karşısında daha da üzülüyordum.

İlk defa bu sıkıntımı bir arkadaşıma anlatabildim.  Onun ısrarı ile ankara da bir  vainismus merkezine  gitmeye karar verdik.  Bu merkezde parmak egzersizi yapılmıyordu ve doktor kendisi tedavi yapıyordu. Bu daha iyi olacağını düşünmüştüm. Doktor hanım seans için odaya alıp benim elime dilatörü verdi  kendi kendime dokundurup yavaş yavaş itmemi istedi. Fakat yapamadım, gerçekten çok kötü hissediyordum. Doktor hanın bu ağrının sanal bir ağrı, sadece kafamda olduğunu bunu aşmazsam bu hastalığı yenemeyeceğimi söylüyordu. Ordan da çok büyük bir hayal kırıklığıyla ayrıldık.

Uzun bir süre kendime gelemedim. Artık çok mutsuzdum. İçime kapanmış, hayattan kopmuştum sanki

Eşim bir gün  geldiğinde bir site gösteri, hasta yorumları okuttu. Bazı hikayeler beni anlatmıştı sanki. Ama tekrar hayal kırıklığı yaşamak istemiyordum. Eşim bir gün ordaki sekreterle konuşturdu.  Tekrar umutlanmıştım. Kliniğe geldiğimizde sibel hanım bizi güler yüzlü bir şekilde karşıladı. Gülsüm hanımın yanına girdiğimizde çok korkuyordum. Konuşamadım bile, eşim anlattı süreci. Doktor hanım beni sakinleştirmeye çalıştı. Seans hiç korktuğum gibi geçmemişti. Doktor hanım sadece bazı egzersizleri  öğretti. Doktor hanıma güvenmeye başladım ama pek ilerlediğimi de düşünmüyordum.  İkinci seansta hala nasıl başardığımı bilemediğim  şimdiye kadar korktuğum her şeyi yapabilmiştim. Eşimde inanamıyordu. Evde denemelerde ilkinde korktum ama ikinci denemeyi tekrar ben istedim bu sefer başardım. Eşime olup olmadığını soruyordum. İkimizde ağladık.  Sonunda ben de başarmıştım. Bu satırları yazarken sanki 9 yıl hayatımda hiç olmamış gibi hissediyorum. Belki de unutmak istiyorum.

Doktor hanım gittiğim merkezleri yazmamı istemedi belki de haklıydı. Fakat arkadaşlar  9 yıl  vajinismus hastalığı yaşayan biri olarak size önerim gideceğiniz merkezi seçerken çok dikkat edin. Yoksa hayatınızdan yıllar kayıp gidiyor.

Gülsüm hocam size çok teşekkür ediyorum. Beni tekrar hayata döndürdünüz. Sibel abla iyi ki beni ikna edip vesile oldun. Allah sizden bin kere razı olsun.

İnşallah bebek müjdesini de kısa sürede veririm.

Başa dön tuşu
0 (312) 210 1626