Kısırlık Tedavisinde Akupunktur

Kısırlık Tedavisinde Akupunktur – Kısırlık kadın ve erkeğe bağlı pek çok sebeple ortaya çıkabilen, çiftlerin %15’ini etkileyen önemli bir sağlık sorunudur. Akupunktur infertilite tedavisinde hem kısırlık sorunlarını düzeltmek hem de tedavi esnasında tedavinin başarısını artırmak amaçlı kullanılabilir.

Kısırlık Tedavisinde Akupunktur

Kısırlık Tedavisi

Akupunktur kadınlarda erken menopoz gibi over rezervinin azaldığı durumlarda, PCOS gibi ovulasyon problemlerinde, endometriozis gibi yapışıklıklarla giden ve kısırlık sebebi olan hastalıklarda kullanılır.

Erkeklerde ise sperm sayı, hareket ve morfoloji bozukluklarında semen kalitesini artırmak için akupunktura başvurulur. Tüp bebek tedavisine geçildiğinde ise çift için en önemli problem stresle başetmektir. Tüp bebek tedavisi ile birlikte artan kaygı, endişe gibi stres tüp bebek başarısını da olumsuz etkileyen en önemli etkendir. Bu nedenle kısırlık tedavisi esnasında yapılan akupunktur hastanın kaygısını ve stresini azaltarak tüp bebek başarısına katkı sağlar.

Kısırlık tedavisinde kadına uygulanan akupunktur tedavisi elde edilen yumurta sayısını ve kalitesini artırmanın yanında uterus kanlanmasını artırarak embriyonun başarısını da artırır. Embriyo tutunduktan sonar devam edilen akupunktur uygulamaları erken düşükleri önlediği gibi gebelikte ortaya çıkan hiperemezis gravidarum, mide şikayetleri gibi rahatsızlıkların tedavisinde kullanılabilir.

İçeriğimizi Oylayın!
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

0 0 votes
Memnuniyet
Subscribe
Bildir
guest
Memnuniyet
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu
0
Would love your thoughts, please comment.x
0 (312) 210 1626