Vajinismus Tedavisi

Vajinismus Tedavisi Ankara

Vajinismus tedavisinde kadınların genital yapılarının normal olduğunu ve Vajinismus’un sadece bilinç altı yanlış öğretiler, korkulardan kaynaklı olduğunu bilmek gerekir. Bu nedenle Vajinismus Tedavisi yaparken hastanın bu korkuları aşmasını sağlamak yeterli olacaktır.

 

Tüm Gerçek Vajinismus Hasta yorumları videolarını Dr. Soytürk Youtube kanalında takip edebilirsiniz.

Vajinismus Tedavisi

Ankara’da Vajinismus Tedavisi alanında hizmet veren Dr. Soytürk’te genelde 2 veya 3 saatte, günlere bölerek veya bir gün içerisinde uygulamaktayız. Vajinismus seanslarımız doktorumuz tarafından birebir yapılmaktadır.

Vajinismus hastanın cinsel birleşme tecrübesi yaşamadan fark edebileceği bir rahatsızlık değildir. Genelde çoğu kadın için sürpriz bir şekilde ortaya çıkar. Çoğu çift bu durumun zamanla düzelebileceğini düşünerek Vajinismus tedavisini erteler. Vajinismus rahatsızlığı olan çiftin ilk başvurduğu uzman genelde kadın hastalıkları ve doğum doktorudur.

Cinsel birleşmeye engel olan fiziksel bir problem olup olmadığı ile bilgi almak, rahatsızlığın Vajinismus olup olmadığını  öğrenmek ve tedavi süreciyle ilgili bilgilenmek isterler. Fakat Vajinismus çok spesifik bir rahatsızlıktır. Çoğu uzman bu hastalığı bilmesine karşın tedavi ile ilgili hastayı yeterince aydınlatamaz ya da yanlış yönlendirir. Bu nedenle Vajinismus Tedavisi için başvuruyorsanız mutlaka bu tedavi, süreci de yürütebilecek bir uzmana ilk muayenenizi olunuz.

Vajinismus Tedavisi kısa zamanda mümkün olan ve tedavi edilen hastanın kalıcı olarak bu dertten kurtulduğu bir problemdir.

Vajinismus

Vajinismus, vajen dış 1/3 dış kısmını çevreleyen kasların ilişki anı geldiğinde istemsiz kasılarak ilişkiye engel olma durumudur. Vajinismusu olan kadınların neredeyse tamamında anatomik olarak cinsel organı normaldir. Vajinismuslu hastalarda sebep  cinsel birleşme ile ilgili gerçek veya çoğu zaman hayali nedenler acı olacak düşüncesi veya korkudur.

Tedaviye başlamadan önce altta yatan fiziksel ağrı oluşturabilecek bir neden varsa onu ortaya koymak ve tedavi etmek için pelvik muayene yapmak şarttır. Hastanın tedaviye başlangıcında cinsellikle ilgili ağrı olacak algısı oluşturan, korku veren yanlış düşüncelerini bilişsel yöntemle düzeltiyoruz. Aynı seans hastamıza derin gevşeme halinde sistematik duyarsızlaştırma ile davranışçı tedavi uyguluyoruz.

Her hastanın ilerleyiş hızı değişmekle birlikte yüzde 85 hastamız iki saatin sonunda ilişkiye hazır hale gelmektedir.

Vajinismus Tedavisi

Hangi hastalarda tedavi süresi uzar?

%2-3 Vajinismus’u tetikleyen gerçek bir fiziksel patoloji altta yatıyor ise bu durum her cinsel ilişki denemesinde acıya sebep olur. Hasta artık bu acıdan dolayı cinsel ilişki denemesinden kaçar. Bu nedenle cinsel birleşmede sorun yaşıyor ve Vajinismus olduğunuzdan şüphe ediyorsanız pelvik muayene olmalısınız.

Pelvik muayene bize ilaç veya cerrahi ile düzeltilebilecek tıbbi bir durum olup olmadığını gösterir. Genelde bu fiziksel problemler ilaçla düzeltebileceğimiz sıkıntılardır. Cerrahi düzelebilecek vajen ve kızlık zarı problemleri ancak % 1 in altındadır.  Vajinismus’u tedavi eden bir ameliyat yoktur

Vajinismus hastalarında bilinç altı yerleşen cinsellikle ilgili korku, yanlış düşünceler yatıyor demiştik.Nadiren Vajinismus hastalarında nevrotik  rahatsızlıklar veya ağır cinsel travma öyküsü vardır. Eğer böyle bir durum tespit edersek bilişsel ve davranışsal terapiye psikoterapi eklemek gerekir.  Yani ruhsal başka problemler varsa  bunlar çözümlenmelidir.

Neyse ki Vajinismus hastalarının %98 inde tedaviyi uzatacak ne ağır psikolojik hastalıklar ne de cerrahi gerektirecek fiziksel problemler vardır. Bu nedenle çoğu hasta 2-3 saat süren bilişsel davranışsal terapiye cevap verir.

Vajinismus tedavisi nasıldır?

Vajinismus cinsel birleşmenin olmama durumudur. Hastaların durumlarını anlatma şekli genelde eşleri ile cinsel yakınlaşmada problem olmazken cinsel birleşme anı geldiğinde kendilerine engel olamadıkları bir kasılmadan bahseder. Bazen hasta kasılmanın farkına bile varmaz. Toplumumuzda % 10 görülen Vajinismus problemi cinsel terapiye en hızlı ve %100  cevap veren rahatsızlıktır.

Fakat tedavi edilmezse sonsuza kadar devam edebilecek bir problemdir. Tedavi öncelikle vajenden içeri girebilecek her hangi bir şeye karşı geliştirilen olumsuz tepkinin ortadan kaldırılması şeklinde olmalıdır. Uzman eşliğinde kliniğimizde öncelikle korktuğu vajen içerisine her hangi bir şeyin girmesi örneğin parmak, dilatör, ultrason probu, spekulum gibi her şeyin ağrısız, acısız nasıl başarıldığını gösteriyoruz. hastalarımız seansın sonunda kolaylıkla jinekolojik muayene olabilir, smear testi yaptırabilir, kendi kendine fitil uygulayabilir veya normal doğumdan artık korkmayarak ayrılıyor. Seansların hiçbir aşamasında ağrı ve acı hissedilmez. Bu şekilde hastalar korkularından kurtulur

Bazı klinikler ticari kaygılarla zaten vajinal girişe karşı fobik kaçınması ve korkuları olan hastaların daha da tedavi sürecinden korkmasını sağlayan vajene her hangi bir şey uygulaması sürecini olumsuz bir şey gibi göstermektedir. Aynı klinikler hiç gerekmediği halde hastalara çok kolay bir şekilde kızlık zarı alınması işlemini ise neredeyse rutin önermektedir.

Vajinismus probleminde cinsel birleşmeye engel olan fiziksel  engeller hastaların ancak % 1 inde görülür. Bu nedenle bir uzman size kızlık zarınız kalın alınması gerekiyor veya vajina girişinin dar olduğu ve genişletilmesi gerekiyor derse mutlaka bir kaç uzmana daha muayene olmalısınız.

2-3 saat süren tedavi sonrası artık vajene bir şey girmesi sizi korkutmayacak!

Türkiye gibi gelişmekte olan toplumlarda Vajinismus sıklığı gelişmiş ülkelere göre 15 kat yüksek görülür. Durum böyle olunca ülkemizde Vajinismus ve diğer cinsel problemlerin tedavisini yapan merkez sayısı da özellikle Ankara da olmak üzere oldukça yüksektir. Vajinismus ismi bu kadar bilinmediği yıllarda parmakla sayılacak kadar az uzman bu konuya eğiliyor iken şimdi doktor dışı kişilerin bile cinsel terapi merkezleri kurduğu görülmektedir. Ne yazık ki sayının bu kadar yükselmesi tedavi olabilirliği artırmak yerine çiftlerin başarısız tedavi girişimlerine bağlı tedaviye inançlarını kaybetmesini sağlamıştır. Vajinismus rahatsızlığı sürecini uzatmıştır. Bu nedenle çift Vajinismus tedavisine karar verdiğinde hastalığı iyi anlamalı, tedavi yollarını bilmeli ve merkezi iyi araştırmalıdır.

Ankara da Vajinismus tedavisi açısından başvurulacak pek çok merkez vardır. Bunların içinde yer alan Dr. Soytürk Ankara da hizmet vermektedir.  Kliniğimizde Vajinismus hastasına spesifik tedavi planlayıp yürütüyoruz. Vajinismus hastası tek veya eşi ile birlikte gelebilir.  Vajininmus Tedavi sürecimizde hiç bir zaman hastayı rahatsız edecek ağrı veya acı hissettirecek bir uygulama yapmıyoruz. Aylardır, yıllardır  Vajinismus’la mücadele eden hasta seansın  genelde 10. Dakikasında gevşeyerek  yapamayacağını düşündüğü pek çok şeyi kolaylıkla yaptığını görerek korkularından kurtuluyor. tabi bu süre her hastada değişken olmakla birlikte genelde 2. Seansın sonunda ilişkiye hazır hale geçiyor. Tedavi süresi  ortalama 2-3 saat sürüyor. Bu seansları aynı günde veya farklı günlere bölerek de verebiliyoruz. Buna hastanın durumu, şehir dışından gelip gelmemesine göre karar veriyoruz.

Vajinismus’u ertelemeyin tedavisiz kaldığınızda sonsuza kadar devam edebilir.

Sadece 2-3 saatinizi ayırarak kurtulabilirsiniz.

Vajinismus tedavisi fiyatları 2021

Türkiyenin pek çok yerinde olduğu gibi Ankara da vajinismus tedavisi yapan pek çok merkez vardır. Tedavi merkezlerinde tedaviyi yürüten bir hekim, psikolog, hemşire veya sosyal hizmet uzmanı olabilir. Tedavi şekli ve süreside buna bağlı olarak değişir. Kadın doğum uzmanı dışındaki kişiler Vajinismus tedavisinde psikoterapi, hipnoz gibi yöntemler kullanabilir. Tedavi süresi 12-18 seans arası değişir. Seans ücretleri seans seans veya paket olarak talep edilebilir.

Kadın doğum uzmanı Vajinismus tedavisi yürütebiliyor ise uyguladığı tedavi şekli bilişsel davranışsal terapidir. Bu terapi ile seans sayısı genelde 2-3 saattir. Genelde 3 seanslık paket uygulamalar yapılır. Fakat Vajinismus Tedavi Fiyatları Türkiye’nin her yerinde ve merkezlerde çok değişkendir. 2021 yılı itibariyle tedavi fiyatları 4500-15000 TL arası değişir. Dr Soytürk’te Op. Dr. Ümmügülsüm Soytürk  ücretsiz ön görüşmeler yaparak Vajinismus hastalarına bilgi vermektedir. Bu sayede Vajinismus yaşayan kişi maddi kaygıdan uzak durumu hakkında uzman bir hekimden bilgi almış oluyor.

Vajinismus tedavisine karar verdiyseniz merkez seçiminden önce hastalığı iyi anlamanız doğru tedaviyi bulmanız ve hekiminizi seçmeniz konusunda yol gösterici olacaktır. Vajinismus’u tedavi eden bir ameliyat, bir ilaç yoktur. Vajinismus hastalarının pek çoğunda eşlik eden bir psikolojik hastalıkta yoktur. Bu nedenle aylar süren psikoterapilere, kızlık zarı ameliyatlarına, etkisiz ilaçlara gerek yoktur.

Tedavi olmak için tedaviyi istemeniz ve kontrolü kendi elinize almanız gerekmektedir.

Vajinismus Tedavisi

Vajinismus ve Tüp Bebek Tedavisi

Vajinismus yaşayan çiftler ilişkiye giremedikleri için bebek sahibi olmakta zorlanıyorlar. Her ne kadar vajinismus olup çocuk sahibi olan kişilerde olsa herkes bunu yapamıyor. Tüp Bebek tedavisi gibi yöntemler dışarıdan tıbbi müdahale ile doktor tarafından çiftlerden alınan yumurta ve spermle sağlandığı için gebeliği sağlayabilir. Aşılama ile de bu mümkün olabilir. Ancak Vajinismus’un kendi tedavisi hem daha kolay, hem daha ucuz, hemde hayatınızın tamamını etkileyen bir tedavi olduğu için Vajinismus Tedavisi olmanızı tavsiye ederiz.

Tedavisinde doğru bilinen yanlışlar?

Dr. Soytürk’te yürüttüğümüz Vajinismus Tedavisine geçmeden önce tedavide yapılan yanlışlara değinmeliyiz.

Vajinismus hastası tedavi için öncelikle kendilerine en yakın yerde bulunan bir kadın hastalıkları ve doğum uzmanına fiziksel bir engel var mı bunu öğrenmek için başvurur. Ne yazık ki pek çok kadın doğum uzmanı bu konuda yeterince deneyime sahip olmadığı için hastaları muayene sürecinde korkutabilir, ya da rahatsızlığı küçümseyerek hastanın kendi isteğiyle kasılıyormuş gibi kabul edip biraz gevşese  çözebileceğini söyler.  Bazı uzmanlar kızlık zarını alma veya açma gibi işlem sonrası cinsel ilişkinin mümkün olabileceğini söyler. Tabi ki Vajinismus hastalığının sebebi istemsiz bilinç altı yanlış öğretilere dayalı kasılmalar olduğu için hastanın bunu ne kadar zaman geçerse geçsin düzeltmesi mümkün olmamaktadır.

Bazen hasta, bazen de hastayı yönlendiren uzman tarafından vajinal bölgeye  dilatör, parmak gibi herhangi bir şeyin girişinin sağlanmasının Vajinismus’a sebep olan kasılmaları düzelteceği sanılır. Bunun içinde hasta muayene sırasında zorla dilatör, parmak yerleştirmeye  çalışılır veya genel anestezi, epidural anestezi ile çiftin cinsel ilişkiye girmesi sağlanır. Bunların hiçbiri sorunu çözmediği gibi tedaviyi daha da zora sokar.

Hasta Vajinismusa sebep olan fiziksel bir engel olmadığını öğrendiğinde psikoterapi ile düzeleceğini düşünebilir.

Vajinismus tedavisinde çoğu hastada aylar hatta yıllar  sürebilecek  uzun psikoterapi seanslarının gereği de yoktur. Çünkü tedavide amaç hastanın çocukluktan itibaren bilinç altına yerleşen   ve cinsel birleşme anında açığa çıkan  bu kasılmaların sebebini bulup düzeltmek değildir ve mümkün de değildir.

Yıllar önce Vajinismus hastalarında tedavi olarak cerrahlar perineotomi ameliyatı uygulayarak  kasları kesmişler. Bu işlemin cinsel birleşmeyi sağladığı fakat hastanın orgazm olmasını engellediği ve cinsel isteksizliğe sebep olduğunu görmüşler. Daha sonra psikiyatristler  bilinç altını düzeltmeye yönelik aylar süren psikoterapiler uygulamışlar. Artık günümüzde 2-3 saatte sonuç veren davranışsal bilişsel tedaviler kullanılmaktadır.

Tedavide süreci en çok etkileyen şeyin Vajinismus derecesi olduğu zannedilir. Hasta tedavi merkezlerine başvurduğunda da tedavinin ücretlendirmesinin hasta muayene sonucunda derecelendirme yapılacağı ve fiyatın belirleneceği söylenir.  Aslında tedavi süresine en az etkisi olan Vajinismus derecesidir.

Vajinismus İçin Cinsel İlişki Eğitimi

Vajinismus nedenlerinden bahsederken geçmişten gelen cinsel bilgi eksikliğini de nedenlerden bir olarak sayıyoruz. Ülkemiz toplum olarak bu konuların mahremiyeti açısından düşünerek sanki cinsellik hiç yaşanmayacak bir durummuş gibi hissediyoruz. Cinsel eğitim almak hiç kimsenin ahlakını bozacak bir durum değildir. Sadece kendimizi ve karşı cinsi tanıyarak kendimizi bilinçlendirmek ve hatta çocuklarımızı cinsel saldırılardan korumaya kadar kapsayıcı iyi özellikleri olduğunu göz önünde bulundurmamız gerekir. Cinsel eğitimi çocuğuma nasıl verebilirim, kendim geçmişte bu bilgilere erişemedim diyorsanız alanında uzman bir doktora başvurmanız oldukça önemlidir.

Vajinismus ve Cinsel Danışmanlık Süreci

Çiftler ilişkiye giremediklerini anladığı zaman kendileri bir mücadeleye girip bu durumu çözmeye çalışabilirler. Bu mücadele kimi çiftte çeşitli nedenlerle yıllar sürerken kimi çiftlerde de var olan sorunlar üzerine yeni sorunlar oluşturabilmektedir. Oysa sıkıntıları örneğin Vajinismus rahatsızlığında 3 seans gibi kısa bir sürede çözüm bulabilir. Doğru şekilde danışmanlık almadan yapılan mücadelenin size verebileceği maddi manevi hasarlardan uzak durabilmek adına uzman bir hekime danışmanızı öneriyoruz.

Vajinismus Tanısı Nasıl Konulur?

Vajinismus vajinaya tampon yerleştirirken yaşanılan kasılma, cinsel ilişkiye girmeye aşamasında yaşanılan kaygı ve zorluk, ağrı ve acı hissi ile belirgin bir durumdur. Bu belirtilerin biri veya bir kaçı varsa hastalık söz konusudur ve tedavi edilmelidir. Tedaviye geçmeden önce Kadın doğum doktoru sizinle iletişim kurarak bu korkunun altında yatan nedenleri araştıracaktır. Bu nedenler fiziksel olarak bir duruma dayanıyorsa ilgili tedaviyi de yapmak Kadın doğum doktorunuzun izleyeceği yoldur.

Vajinismus Tedavisi tanısında olduğu gibi kısa zamanda yapılabilmektedir.

Vajinismus Tedavisinde Yanlış Bilinenler

Vajinismus tedavisi ağrılı bir süreçtir algısı yanlıştır. Tedavinin amacı ağrı yaşayacağınız düşüncesini ortadan kaldırarak sizi rahatlatmaktır.

Her kişiye aynı şekilde parmak tedavisi uygulanır korkusuyla hastalar tedaviden kaçmaktadır. Ancak Vajinismus Tedavisi hastalığı yaşayan kişiye özel olarak belirlenir. Hastanın öyküsü, korkuları ve fiziksel  durumu kontrol edilip tedavi yöntemi belirlenir.

Vajinismus Tedavisi ücreti seans seans alınır ve çok fazladır düşüncesi de tedaviyi ertelemeye neden olmaktadır. Op. Dr. Ümmügülsüm SOYTÜRK Vajinismsu Tedavisi için seans sayısından bağımsız hastalığın tedavisi için uygun bir ücret belirleyerek tedavi yapmaktadır ve değişken fiyatlar uygulamayarak hastanın ne ödeyeceğini bilmesini sağlamaktadır. Bu sayede şekilde maddi kaygıyı belirli bir düzeyde tutabilmektedir.

Tedaviden Hatta Muayeneden Korkuyorum!

Vajinismus hastası doktor ile görüştüğünde ilk sözleri muayeneden bile korkuyorum olabilir. Bu durum çok normaldir. Zaten Vajinismus çeşitli nedenlerle kendi içimizde oluşturduğumuz düşünce ve  korkuların eseridir. Bu düşünce ve korkular vajina kaslarımızı sıkmamıza dolayısıyla vajinaya herhangi bir şeyin girmesine engel olmaktadır. Bu en basitinden bir kadın doğum muayenesi bile olsa da korku nedeniyle vajina kasları gerilebilir. Doktor tedavi sırasında sizi bu korku ve endişeye soka düşünceleri araştırır, ilgili cinsel bilgileri ve eğitimi size verir. Gerekli fiziksel muayene ortamına sizi hazırladıktan sonra fiziksel bir engel söz konusu mudur diye muayene eder.

%99 fiziksel bir engel bulunamaz.

Sonrasında davranışsal- bilişsel yöntemlerle her ne korkunuz varsa üstesinde gelmeyi öğretir. Kaslarınız çalıştırmanız için çeşitli ödevler verir. Neticede vajinaya temas ve sonrasında ki rahatlamalarla birlikte eşinizle cinsel birlikteliğiniz sağlanır ve bunların hepsi 3 seans gibi kısa bir sürede tamamlanır.

Hasta Yorumları

Tüm korkularım ile geldiğim bu yoldan gayet emin ve öz güvenli çıktım

11.01.2020 Merhaba;

Tüm korkularım ile geldiğim bu yoldan gayet emin ve öz güvenli çıktım. Daha önceki denemelerimin ne kadar boş olduğunu anladım. Bir sürü araştırma yapmama rağmen sadece Hocamın bu yolda gerçek kapı olduğunu anladım çok teşekkür ederim. Ümmügülsüm hocam ilk denemede başarı.

Tüm korkularım ile geldiğim bu yoldan gayet emin ve öz güvenli çıktım

Zamanla Vajinismusun kendiliğinden çözüleceğini düşünüyordum

04.01.2020

Defterden gördüklerim, okuduklarıma karşı olarak; zamanla Vajinismusun kendiliğinden çözüleceğini düşünüyordum. Fakat Vajinismus böyle bir şey değil. Tedavisi oluyor ve her şey düzeliyor. Bu sebeple ‘ Zamanla olacaktır ‘ diyerek beklemek anlamsız.

5 ay sonra buraya geldim ve hastalığım çözüldü. Mutluyum çok Mutluyum.

Zamanla Vajinismusun kendiliğinden çözüleceğini düşünüyordum

09.01.2020 MERHABALAR;

Yaklaşık 1 aylık evliyim. 26 yaşındayım. Bende her Kadın gibi ilk gece korkusu yaşayanlardanım. Evlenince Vajinismusla tanıştım. Daha önce adını bilmediğim anlamını bilmediğim bir şey ‘VAJİNİSMUS ‘…

İnternette yaptığım araştırma sonucunda karşılaştım. Araştırmalar sonucunda bende Vajinismus olduğumu anladım. Sonra eşimle beraber bu alanda bizi en iyi kim anlar kim tedavi eder diye araştırma yaparak Ümmügülsüm hocamızı bulduk. Onun Videolarını seyrettik. O şekilde bile bize güven verdi. Videoda ki hastalar hiç vakit kaybetmeyin kendinize güvenin gelin dedi. Bu söz beni cesaretlendirdi güven verdi. Hemen geldik. İlk seansımız da tedirgindim ama Ümmügülsüm hocam o kadar samimi ve sıcak yaklaştı ki beni rahatlattı. İlk seansımın nasıl geçtiğini anlamadım. Evde yapmam için ödevler verdi. Elimde olmayan sebepler den dolayı bir kısmını yapamadım. O an modum düştü. Yapamayacağım korkusu tekrar içimi kaplamıştı. 2. Seansıma gelirken çok kötüydüm.  Ama seans boyunca başardığım şeyleri görünce rahatladım. Tabi eşimin desteği beni yalnız bırakmayışı bana cesaret verdi.

Bunun sonucunda 2 seans sonunda başardık. İnternette başka hastaların mektuplarını böyle okurken aklımdan acaba bir gün bende başka hastalara böyle korkmayın, ertelemeyin, vajinismusu yenin diyebilecek miyim? Düşündüm, inandım, güvendim ve başardı. Sizlerde öyle yapın. Hayat kısa güzel zamanlarınızı karartmayın.
Daha önce adını bilmediğim anlamını bilmediğim bir şey VAJİNİSMUS

 

Çıkın çıkın gelin…

3 aylık evli

Merhaba; 18.12.2019

Ben Vajinismus hastasıyım. 3 aylık evliyken eşim sayesinde geldim. İlk başta hiçbir çaresi olmayacağını düşündüm. Eşim zor ikna ederek geldim ve 2 Seansta bitti. Kimse Ertelemeden kesinlikle gelmelidir.

Hocama güler yüzü ve ilgisinden dolayı teşekkür ederim.

3 aylık evli

Vajinismus Tedavisi Evet 4 ay çok uzun bir süre değil ama bu 4 aydır yapamadığım şeyi iki günde nasıl çözebilirler ki diye düşündüm 09.12.2019

MERHABALAR;

Büşra ben 4 aydır evliyim ve Vajinismus hastasıydım. Allah’a şükür artık değilim.  Şu an buradan mutlu ayrılıyorum ki hocama çok teşekkür ederim. Buraya gelirken çok karasız ve tedirgindim. Evet 4 ay çok uzun bir süre değil ama bu 4 aydır yapamadığım şeyi iki günde nasıl çözebilirler ki diye düşündüm. Bunun için buraya geldiğimi kendime yediremedim. Ama keşke 4 ay bile beklemeseydim. Hocama kendinizi bırakın o kadar rahat ve ağrısız ki güvenebilirsiniz. Kesinlikle ertelemeyin ve hocama güvenin…

Bu bir MİLAD …

02.12.19. Evet 02.12.19 Pazartesi

Ben Çiğdem beş yıllık evliyim ve 5 yıldır Vajinismusla mücadele ediyorum… İşte psikolog yok, parmak egzersizleri, sakinleştirici ilaçlar ağrı kesici krem yine sakinleştirici iğne…Kızlık zarına çentik attırma düşüncesi… Anestezi ile muayene olma ve benzeri şeyler…Hiçbir zaman o masada muayene olamadım…Parmak egzersizlerini yapamadım… Bu arada hacı hocaya gitmedim desem yalan olur… Bu geçen 5 yıl içinde o kadar araştırdım o kadar saçma sapan şeyler denedim. Eğitimli biri olmama rağmen Vajinismus olduğumu kabullenemedim. Hep erteledim ilerde düzelirim  kendiliğinden geçer bu nasıl tekrar tedavi olabilir ki gibi düşüncelerle kendimi avuttum … Erteledim .. Önceleri hep isyan ettim … Herkes başarabiliyor ben niye yapamıyorum diye. Çok yıprandım. İkimiz yıprandı. Sonrasında kabullendim… Rabbim dert sendense dermanda sende Beni bu rahatsızlığımdan Kurtaracak kişilerle karşılaştır…bana yardımcı ol ve Nihayet DR Soytürk hastanesindeyim. Buraya çok tedirgin geldim… Nasıl olabilirdi ki…

Benim 5 Senede aşamadığımı 1-2 saat içinde çözebilirdi… ÇOK KOLAY OLDU ilk seansta 2 Saat sürdü … Ümmügülsüm hocam ilişki anında kastığımız kasları nasıl kullanacağımı öğretti… Seans sürecinde hiç ağrı sızı hissetmedim… 03.12.19 Salı Vajinismusu yenmiştik… İnanamadı nasıl yani oldu mu şimdi…Bu kadar mıydı

Korku benim beynimdeydi…içimdeydi yapacağımız hiçbir şey bunu değiştirmeyecek… Önce bu korkuyu yenmeniz lazım … Bu yazıyı okuyan benim gibi Vajinismus rahatsızlığı olan varsa Rabbim onun yolunu Dr. Soytürk’e düşürsün …. Ümmügülsüm hocam hayatımın dönüm noktası oldu … Ne kadar teşekkür etsem az … Rabbim başarılarının devamını getirsin…

4.12.2019 / Çiğdem…

Bu bir MİLAD 1

Bu bir MİLAD 2

Kesinlikle Ümmügülsüm Hanım çözüm yeridir

08.11.2019

Merhaba;

Ben Vajinismus hastasıydım. Beş senelik evliyim. Daha önce birkaç kez muayene oldum amam başarılı olamamıştım. Ümmügülsüm hocamı internetten araştırıp geldim. Çok memnun kaldık. Allaha şükür bu sorunumu atlattım. 1 Seans da. 2. Seansa geldiğimde her şey bitmişti. Şimdi çok mutluyum. Bur dan benim gibi rahatsız olan hastalarımıza sesleniyorum. ASLA ERTELEMEYİN… Kesinlikle Ümmügülsüm Hanım çözüm yeridir. Ona çok teşekkür ediyorum…

08.11.2019 Merhaba; Ben Vajinismus hastasıydım. Beş senelik evliyim. Daha önce birkaç kez muayene oldum amam başarılı olamamıştım. Ümmügülsüm hocamı internetten araştırıp geldim. Çok memnun kaldık. Allaha şükür bu sorunumu atlattım. 1 Seans da. 2. Seansa geldiğimde her şey bitmişti. Şimdi çok mutluyum. Bur dan benim gibi rahatsız olan hastalarımıza sesleniyorum. ASLA ERTELEMEYİN... Kesinlikle Ümmügülsüm Hanım çözüm yeridir. Ona çok teşekkür ediyorum…

Yaşadığım en zor 1 yıldı

07.11.2019

Merhabalar

Ben 1 yıllık Vajinimus hastalığının bugün sonuna geldim. Yaşadığım en zor 1 yıldı diyebilirim her denemenin başarısız olması beni çok yormuştu. Daha önceden başka doktorlara da gittim fakat böyle bir ilgi ve tedavi şekli görmedim. Dr. Ümmügülsüm Hocama çok teşekkür ederim. Kesinlikle güvenerek gözü kapalı gelebilirsiniz.

Allah ondan ve ekibinden razı olsun…

Yaşadığım en zor 1 yıldı

 

Fatih ve Sibel çifti samsundan Vajinismus tedavisi için Ankara’ya Dr. Soytürk’e gelmişti.

11 yıllık evli çift problemi kimse ile paylaşmamışlar, 11 yılda 7 tedavi girişiminde bulunmuşlardı. Bunlar arasında Samsun’da genel anestezi ile cinsel birleşmenin sağlanması, İstanbul’da vajina girişine lokal anestezi uygulanması, çeşitli yerlerde uzun psikoterapi seansları almışlar, hepsi sonuçsuz kalmıştı. Sibel artık tedavi istemiyor, boşanmak istiyordu. Eşi son kez Dr. Soytürk’e gelmek için ikna etmişti. Sibel geldiğinde çok az konuşuyor, tedaviye inanmadığını da açıkça söylüyordu. Nihayet seansa geçtik. Seansın 15. Dakikası Sibel rahatlamaya başlamış ve seansın sonunda kendine inanamadığı pek çok aşamayı geçmişti. Ertesi gün yüzü gülüyor, sürece inanamadığını söylüyordu. İkinci günün sonunda ilişkiyi başardılar ve son seans çocuk istekleri olduğundan normal jinekolojik muayene oldu. Çocukları olmasında bir engel olmadığını öğrenerek vajinismus problemini çözmüş olarak, mutlu olarak Ankara’dan ayrıldılar. 5 ay sonra gebeliğinin müjdesini vererek bizi mutlu ettiler. Hastaya uygulanan tedaviler ve her tedavi sonrası hayal kırıklığı bekleme süreci çiftin yıllarını kaybettirmişti. Fakat eşinin Sibel’e sevgisi pes etmesine engel olmuş, başarmalarını sağlamıştı.

Leyla ve Kaan çifti Trabzon’dan tedavi için geliyordu. 2.5 yıllık evlilikleri vardı.

Leyla özel bir hastanede hemşire olarak  çalışıyordu.  Çalıştığı hastanede bir kadın doğum uzmanına tedavi için başvurmuş  7 seansın sonunda kısmen doktorun verdiği ödevleri yapabilmişti fakat ilişki aşamasına geçememişti. Doktoru çatı darlığı olduğunu ilişki olsa bile hep ağrı hissedeceğini söyleyerek tedaviyi sonlandırmış. Fakat Leyla bu kadar ilerlemişken tedaviyi bırakmak istemiyordu. Bize 4-5 gün izin alarak Cumartesi geldiler. Leyla çok iyi durumda bir hastamızdı. İlk seansın sonunda ilişkiye hazır hale geldi ve aynı gün akşamı problemlerinin çözüldüğü bilgisini vererek evlerine döndüler.  Burada Leyla’nın yaşadığına benzer çatı darlığı, vajen açısının tersliği, darlığı gibi söylemleri  Ankara’da veya başka illerde Vajinismus Tedavisi alan pek çok hastadan işittim. Sadece şunu söyleyebilirim 3-4 kilo bir bebeğin doğumuna izin veren bu yapının ilişkiye engel olması mümkün mü?

Ayşe ve Bekir çifti İstanbul’dan Vajinismus tedavisi için başvurmuştu.

Ayşe’nin hikayesi şimdiye kadar karşılaştığım en dramatik hikayeydi. 12  yıllık evlilikleri vardı. Evliliğin ikinci yılında  tam cinsel birleşme olmadan bebekleri olmuştu.  Hamilelik ve sonrası çifti birbirinden iyice uzaklaştırmıştı. Ayşe artık tedaviyi hiç düşünmüyordu. Kendini kızı Zeynep e adamıştı. Zeynep ilk okula başladığına annesinden kardeş istiyor, fakat Ayşe sen bize yetersin cevabını alıyordu.  3 ay önce Ayşe’nin anne, babası ile Zeynep evlerine dönerken trafik kazası geçiriyor ve Ayşe en çok sevdiği üç insanı kaybediyor.  Bana geldiğinde acısı çok tazeydi. Zeynep’in hep istediği, ama kendisinin hiç yanaşmadığı tedavi olmak için gelmişti. Ankara da bulunan kız kardeşleri tedaviye getirmişlerdi. Hayatımın en zor tedavi süreci belki de bu olmuştur. 3 seansta ilişki sürecini başardı fakat devamında hem evlilik terapisi, hem de psikolojik yardım alması gerekti.  Ayşe gibi bazen Vajinismus hastaları gebe kalabilir. Hamilelik ve emzirme süreci Vajinismus tedavisini daha da erteler. Evlilikler iyice çıkmaza girer. Şunu bilmek gerekir; “Vajinismus tedavisi gebelik sürecinde yapılabilir.”

Vajinismus Tedavisinde Erkeklerinde Kadınlarında tercihi Op. Dr. Ümmügülsüm SOYTÜRK

02.11.2019

Merhabalar ben Cem….

Öncelikle beylere tavsiyem kesinlikle beklememeleri çünkü bekleyerek hem sizi hem de eşinizi kaygılandırıyorsunuz. Eşinizin yanında olarak hem Gülsüm hocamızın güler yüzü teknik bilgisi ile 1 günde hallettik…

Çok şükür darısı tüm sıkıntılı olan ailelere…

Vajinismus Tedavisinde Erkeklerinde Kadınlarında tercihi Op. Dr. Ümmügülsüm SOYTÜRK       

Trabzon Vajinismus

02.11.2019

Merhabalar;

Ben Gözde

Buraya gelmeden önce çok tereddüt içerisindeyim. Yapabileceğime hiç inancım yoktu. Fakat instagram’dan ve internetten okuduğum bilgiler beni çok şaşırttı. Trabzon’dan buraya geldim ve hocamın ilgisi ve bilgileri bizi güçlendirdi ve kendimize inanmamızı sağladı. 2 yıllık evliyim fakat iki yıl beklemenin ve kendimizi üzmemizin hiçbir faydası yokmuş bunu anladım. Geldim ve hocam sayesinde inanılması zor ama tek seansta çözüme ulaştık. Benden sonra gelen hastalara tavsiyem İNANARAK VE Ümmügülsüm hocama güvenerek gelin ve en önemlisi ERTELEMEYİN….

TEŞEKKÜR EDERİZ

ÜMMÜGÜLSÜM HOCAMA

VE

ÇALIŞAN ARKAKADAŞLARIMIZ

Trabzon Vajinismus

Kütahya Vajinismus Meva Hanım

26.10.2019 MERHABALAR

Siz buraya geldiyseniz öncelikle sizlere de geçmiş olsun ama emin olun ki doğru yerdesiniz….

Biz yaklaşık olarak 2 aylık evliyiz, Vajinismus olduğumu bir hafta da anladık, eşimle araştırma yaptık, önce bulunduğumuz ilde doktorlara gittik. Ama orda ki doktorlar bana inandırıcı gelmedi. Sonra tekrar internetten araştırma yapmaya başladık. Ümmügülsüm hocamı bulduk, ben eşimi ikna edip buraya gelmek istedim. İyi ki de gelmişim ve videolarda ve yorumlarda ki her şey gerçek emin olabilirsiniz. Hatta Ümmügülsüm hocam orda kilerden daha sıcak ve ilgili o yüzden herkese tavsiye ederim.

Onun sayesinde Vajina girişinde olan engelim vardı kaldırıldı. Çok şükür 1 Seansta Vajinismus’u yendik. O yüzden ben tekrardan Hocama ve ekibine çok teşekkür ederim.

Sizlere de tavsiyem de sakın ola 1 gün bile ertelemeyin. Hocama güvenin ve dediklerini uygulayın eminim sizde BAŞARACAKSINIZ

      Mutlu Günler Geçirmeniz Temennisiyle Sağlıcakla kalın

                                                                                                                               KÜTAHYADAN MEVA

Kütahya Vajinismus Meva Hanım

Vajinismus tek Seansta da çözülür

07.10.2019

MERHABA …

Ümmügülsüm hocamla internet sayesinde tanıştım. Çok güzel yorumlar okudum. Sayesinde korkularımdan, endişelerimden ve sıkıntılarımdan ilk seansta kurtuldum. Güler yüzlü ve o kadar rahatlatıcı ki iyi ki ilk adımımı size atmışım. Başarılarınızın devamını diliyorum.  G.Ş

Vajinismus tek Seansta da çözülür

Sabır ve inanç

Merhaba

Vajinismus hastası olarak tek diyebileceğim beklemeyin ertelemeyin. İlk konuşma sonrası her şey olumlu bir şekilde gelişiyor. Sabır ve inanç… Gülsüm hanıma ve ekibine çok teşekkür ederiz… Kendinizi rahat bırakabileceğiniz bir ortam…                                                                Sevgiler

Vajinismus Sabır ve inanç
Sabır ve inanç

 

1 Seansta Kurtuldum Vajinismustan

1 Seansta Kurtuldum Vajinismus tan

Sevgili Dert Ortaklarım;

1 yıllık evli biri olarak sözlerime başlamak istiyorum. Hayatımda “Vajinismus” kelimesini içeren bir yaşantım olmadı. Ta ki benim başıma gelene kadar

Evlendiğimizde böyle bir şeyle karşılaşacağımızı düşünmemiştim. Eşim çocukluk aşkımdı severek evlendiğimiz için kolay olacağını düşünmüştüm. Daha sonra istemsiz kasılmalar oldu. Eşimle bu durumun psikolojik olduğunu ve atlatabileceğimizi düşündük. Ve bu süreç tam sekiz ay sürdü. Sonra nette dolaşırken benim gibi bir çok kişinin olduğunu ve bu durumun aşılacak bir şey olduğunu öğrendim. Eşimin araştırmaları sonucu Gülsüm hocamızın bir hastasına ulaştık. Doktordan önce hastayla konuşmak, doktor hakkında bilgi almak istedim. Görüşmemiz iyi geçti. ( bunun için gerek bile yokmuş) Gülsüm hocamızla görüştük bu bekleme sürecini 1 veya 2 seansla aşabileceğimizi söyledi. Gerçekçi olduğuna inanmak istemekle birlikte bir yandan da 1 seansla nasıl hallolacak kaygısı içindeydim. Seansımız çok güzel geçti. Kaygılanacak bir durum olmadığını gördüm. Gerçekten de Gülsüm Hanım sayesinde 1 seansta bu dertten kurtulmuştum. Darısı sizlere olsun. Yeter ki inancımız isteğimiz olsun. Teşekkürler Gülsüm Hocam

Asla yapamam dediğim tüm korkularımı yendim

Vajinismus Asla yapamam dediğim tüm korkularımı yendim

30.09.2019

Ben evlendiğimde ilişki adına çok korkularım oldu. Hiç ilişki yaşayamadım. Evliliğimin 3. Gününde zorla bir ilişki oldu ve çok ağrılıydı. Sonra da ilişki yaşamak için cesaretim olmadı. Hemşire olduğum için bunun ‘Vajinismus’ olduğunu biliyordum. Bu durunu eşimle paylaştım ve araştırmaya başladık. Eşim en büyük destekçim oldu ve internet üzerinden Dr. Ümmügülsüm Soytürk’e ulaştı. İlk randevumuzu aldık ve 1 haftalık evliydim. Doktor hanımla ilk muayenemiz benim için çok iyi geçti asla yapamam dediğim tüm korkularımı yendim. Evde yapacağım ödevlerim oldu. Tüm ödevlerimi yaptım ve eşimle ilişkimiz oldu. Çok mutluyum. Eşimin desteği ve Doktor hanımın ilgisi, güler yüzlülüğü ve sabrı olmasa yapamazdım. Evet bu bir hastalık ama İMKANSIZ DEĞİL…Bence herkes tedaviye gelmeli. Korkmamalı ve Cesur olmalı. GEÇ KALMAYIN, BEKLEMEYİN…

Her şey İçin Teşekkürler…

1,5 yıl ilişki yaşayamadık

18.10.2019

1.5 Yıllık evlilik sürecimiz geçti. Biz bu süreçte herhangi bir ilişki yaşayamadık Kıymetli eşim bana her zaman destek oldu. Onun desteğiyle birkaç tedavi denedik. Fakat başarılı olamadık. Daha sonradan eşim ve ben internette araştırma yaptık ve Ümmügülsüm Hoca ile karşılaştık.

Bütün videoları ve mektupları okuduk. Yorumları okuduk.  Bu şekilde motive olup randevuyu aldık. İlk seanstan sonra Vajinismus yendik. BAŞARDIK…Çok mutluyuz. En kısa zamanda bir bebek sahibi olmak istiyoruz.

Size tavsiyemiz sakın ERTELEMEYİN……

Biz başardık, sizde Başarırsınız

Ümmügülsüm hocama çok teşekkür ediyoruz….

Sevgiler R.M

1,5 yıl ilişki yaşayamadık

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı

Vaginismus Treatment in Ankara

In the treatment of vaginismus, it is necessary to know that women’s genital structures are normal and that Vaginismus is caused only by subconscious false teachings and fears. Therefore, it will be sufficient to overcome these fears when treating Vaginismus.

Dr. Soytürk, who serves in the field of Vaginismus Treatment in Ankara, usually performs it in 2 or 3 hours, by dividing it into days or within one day. Our vaginismus sessions are performed one-on-one by our doctor.

Vaginismus is not a disorder that a patient may notice without having sexual intercourse.

It’s usually surprising for most women. Most couples delay  vaginismus treatment, thinking that this may improve over time. The first specialist applied to the couple with vaginismus  is usually obstetrics and gynecologist.

They want to get information about whether there is a physical problem that prevents intercourse, to find out if the disorder is Vaginismus,  and to be informed about the treatment process. But Vaginismus is a very specific disorder. Although most specialists know about this disease, they do not adequately enlighten or mislead the patient with the treatment. Therefore, if you are applying for Vaginismus Treatment, make sure that you have your first examination with a specialist who can carry out this treatment and process.

Vaginismus Treatment is a problem that is possible and treated in a short time where the patient is permanently free of this problem.

Vaginismus

Vaginismus is a condition inwhich the muscles surrounding the outer part of the vagen 1/3 are involuntarily contracted and interfere with the relationship when the moment of intercourse arrives. Almost all women with vaginismus have normal genitalia. The reason for patients with vaginismus is the thought or fear that real or often imaginary causes associated with intercourse will be painful.

If there is a cause that can cause underlying physical pain before starting treatment, it is necessary to perform a pelvic examination to present it and to treat it. At the beginning of treatment of the patient, creating the perception that there will be pain about sexuality, we correct the fearsome misconceptions by cognitive method. In the same session, we apply behavioral treatment with systematic desensitization in case of deep relaxation.

Although the progression rate of each patient varies, 85 percent of our patients are ready for intercourse at the end of two hours.

In which patients does the treatment period be longer?

If a real physical pathology that triggers 2-3% vaginismus lies at the bottom, this causes pain in every attempt at sexual intercourse. The patient now avoids attempting sexual intercourse because of this pain. Therefore, if you are having problems with intercourse and suspect that you are Vaginismus, you should have a pelvic examination.

Pelvic examination tells us if there is a medical condition that can be corrected by medication or surgery. Usually these physical problems are the problems we can fix with medication. Surgical vagen and hymen problems that can be corrected are only less than 1%.  There is no surgery to treat vaginismus

We said that in vaginismus patients, there is fear and misconceptions about sexuality that are subconsciously located. Rarely, vaginismus patients have a history of neurotic disorders or severe sexual trauma. If we detect such a condition, psychotherapy should be added to cognitive and behavioral therapy.  So, if there are other mental problems, they must be solved.

Fortunately, 98% of vaginismus patients have neither severe psychological disorders nor physical problems that require surgery to prolong treatment. For this reason, most patients respond to cognitive behavioral therapy lasting 2-3 hours.

What is the treatment of vaginismus?

Vaginismus is the absence of intercourse. The way patients describe their condition usually speaks of a contraction in which they cannot prevent themselves when the moment of intercourse comes, while sexual intimacy with their partners is not a problem. Sometimes the patient doesn’t even notice the contraction. Vaginismus problem, which is seen at 10% in our society, is the fastest and 100% responding disorder to sexual therapy.

But it’s a problem that can last forever if left untreated. Treatment should first be the elimination of the negative reaction developed against anything that can enter the vagen. In our clinic, accompanied by an expert, we first show how anything enters into the vagen that he fears, such as fingers, dilators, ultrasound probes, speculum, how to achieve everything painlessly and painlessly. at the end of the session, our patients can easily have gynecological examination, smear test, self-suppositories or leave the normal birth withoutfear. No pain or pain is felt at any stage of the sessions. In this way, patients get rid of their fears

Some clinics have made the process of applying anything to the vagen as something negative, which allows patients with fear to avoid vaginal penetration with commercial concerns and fear even more. The same clinics recommend the hymen removal process to patients very easily, although it is not necessary at all.

In vaginismus, physical barriers that prevent intercourse occur only in 1% of patients. Therefore, if an expert tells you that your hymen needs to be removed thickly or that the vaginal input is narrow and needs to be expanded, you should definitely examine a few more specialists.

After 2-3 hours of treatment, you won’t be scared to see anything entering the vagen anymore!

In developing societies such as Turkey, the incidence of Vaginismus  is 15 times higher than in developed countries. As such, the number of centers treating Vaginismus and other sexual problems in our country is very high, especially in Ankara. In the years when the name vaginismus is not so known, few experts are addressing this issue, and now even non-doctors have established sexual therapy centers. Unfortunately, the number of deaths has led couples to lose faith in treatment due to failed treatment attempts, rather than increasing treatment.  Vaginismus has prolonged the process of discomfort. Therefore, when the couple decides to treat Vaginismus, they should understand the disease well, know the treatment methods and investigate the center well.

There are many centers to apply for vaginismus treatment in Ankara. Dr. Soytürk, who is one of them, also serves in Ankara.

In our clinic, we plan and carry out specific treatment for vaginismus  patients. Vaginismus  patients may come with a single or spouse.  Vagininmus We never do any application that will make the patient feel uncomfortable or painful in our treatment process. The patient, who has been battling Vaginismusfor months, is usually in the 10th session. He gets rid of his fears by seeing that he does a lot of things he doesn’t think he can do by relaxing in his minute. of course, this period is variable in each patient, but it is usually 2. At the end of the session, she’s ready for a relationship. The average duration of treatment takes 2-3 hours. We can also give these sessions on the same day or by dividing them into different days. We decide based on the patient’s condition, whether he comes from out of town or not.

Don’t delay vaginismus, it can go on forever when you’re untreated.

You can get away with 2-3 hours.

Vaginismus treatment prices 2021

As in many parts of Turkey, there are many centers in Ankara that treat vaginismus.  A physician, psychologist, nurse or social worker may be conducting treatment in treatment centers. The treatment method and duration varies accordingly. People other than obstetricians may use psychotherapy and hypnosis to treat Vaginismus.  The duration of treatment varies between 12-18 sessions. Session fees can be requested as sessionsessions or packages.

If the obstetrician can carry out vaginismus treatment, the treatment he/she performs is cognitive behavioral therapy. The number of sessions with this therapy is usually 2-3 hours. Usually 3-session package applications are made. However,  Vaginismus Treatment Prices are very variable in all parts of Turkey and in the centers. At Dr. Soytürk, Op. Dr. Ummugülsum Soytürk provides free preliminary interviews to Vaginismus  patients. In this way, the person living in Vaginismus receives information about his or her state without financial concern scans from a specialist physician.

If you have decided to treat vaginismus, it will be a guide for you to understand the disease well before the centre selection and to find the right treatment and choose your physician. There isno surgery, no medication that treats vaginismus. In most vaginismus  patients, there is no accompanying psychological disorder. Therefore, there is no need for months of psychotherapies, hymen surgeries, ineffective drugs.

In order to receive treatment, you need to ask for treatment and take control.

Well-known mistakes in treatment?

Before we start our Vajinismus Treatmentat Dr. Soytürk,we should mention the mistakes made in the treatment.

Vaginismus patients first refer to a gynecologist and obstetrician who is located closest to them to find out if there is a physical barrier. Unfortunately, many obstetricians can scare patients during the examination process because they don’t have enough experience, or they underestimate the discomfort and say that the patient can accept it as if it were voluntarily contracting and resolve it if it relaxes a little.  Some experts say that sexual intercourse may be possible after the procedure, such as reinforcing or opening the hymen. Of course, since vaginismus  is caused by contractions based on involuntary subconscious false teachings, it is not possible for the patient to correct this no matter how long it takes.

Sometimes it is thought that providing the entrance to the vaginal area by the patient, sometimes by the specialist who directs the patient, such as a dilator and finger, will correct the contractions that cause vaginismus. In this, the patient is forced to place a dilator, finger placement during examination or the couple is allowed to have sexual intercourse with general anesthesia, epidural anesthesia. None of this solves the problem, and makes treatment more difficult.

When the patient learns that there is no physical barrier to vaginismus, he may think he will be cured by psychotherapy.

In the treatment of vaginismus, there is no need for long psychotherapy sessions that can last for months or even years in most patients. Because the aim of treatment is not to find and correct the cause of these contractions which have been subconsciously located since childhood and are revealed at the time of intercourse, and it is not possible.

Years ago, as a treatment for vaginismus  patients, surgeons intersected muscles by performing perineotomy surgery. They saw that this process leads to intercourse, but prevents the patient from having an orgasm, and causes sexual reluctance. Then psychiatrists performed months of psychotherapy to restore the subconscious. Today, behavioral cognitive therapies are used that give results in 2-3 hours.

Vaginismus is thought to be the most affecting the process in treatment. When the patient is admitted to the treatment centers, it is said that the cost of the treatment will be rated as a result of the patient examination and the price will be determined.  In fact, it is vaginismus degree that has the least effect on the duration of treatment.

Sexual Intercourse Education for Vaginismus

When we talk about the causes of vaginismus, we also consider the lack of sexual information from the past as one of the reasons. As a society in our country, we feel as if sexuality is a situation where sexuality will never happen by thinking about the privacy of these issues. Getting a sex education is not a demoralizing situation. We need to consider that it has inclusive good qualities, from just recognizing ourselves and the opposite sex, from raising awareness and even protecting our children from sexual assaults. How can I give sex education to my child, if you say myself have not accessed this information in the past, it is very important that you consult a doctor who is an expert in the field.

Vaginismus and Sexual Counseling Process

When couples realize they can’t have sex, they can fight and try to solve it. While this struggle lasts for years in some couples for various reasons, it can create new problems on the problems that exist in others. However, the problems can be solved in a short period of time such as 3 sessions in vaginismus. We recommend that you consult a specialist in order to avoid the material moral damage that the struggle can cause you without proper advice.

How is vaginismus diagnosed?

Vaginismus is a significant condition with the contraction experienced when placing tampons in the vagina, anxiety and difficulty experienced during the stage of sexual intercourse, pain and pain sensation. If there are one or more of these symptoms, the disease is in question and should be treated. Before proceeding to treatment, the obstetrician will contact you to investigate the underlying causes of this fear. If these causes are based on a physical condition, doing the related treatment is the way your obstetrician will follow.

Vaginismus Treatment can be done in a short time as in the diagnosis.

 

I am afraid of treatment or even examination!

When the vaginismus patient meets with the doctor, she may even be afraid of examining her first words. This is very normal. Vaginismus is already the work of thoughts and fears that we create within ourselves for various reasons. These thoughts and fears prevent us from squeezing our vaginal muscles, thus preventing anything from entering the vagina. Even though this is the simplest examination of a woman, the vaginal muscles can be stretched due to fear. During the treatment, the doctor will investigate these thoughts and give you relevant sexual information and education. After preparing you for the necessary physical examination environment, it examines whether there is a physical obstacle.

99% physical obstacle cannot be found.

It then teaches you to overcome whatever you fear through behavioral-cognitive methods. Your muscles give you various tasks to train. As a result, sexual intercourse with your partner is ensured by contact with the vagina and subsequent relaxation and all of these are completed in as short as 3 sessions.

Vajinismus Tedavisi

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Call Now Button0312 210 16 26
Kapalı