Genital Estetik

Genital Estetik

Genital estetik günümüzde diğer estetik işlemleri gibi uygulanmaya başlayan, tabu olmaktan çıkan ve giderek yaygınlaşan bir işlemdir. Kadının fiziksel sağlığı kadar psikolojik sağlığını olumlu etkileyen, kadının kendine güvenini artıran, cinsel tatmini artıran işlemlerden oluşmaktadır.

Genital estetik kadın dış genital organının dış görünüşünü veya fonksiyonunu düzeltmek amaçlı uygulanan tüm cerrahi işlemlerin hepsini kapsayan genel bir terimdir. Cerrahi ve cerrahi olmayan türleri bulunmaktadır. Genital estetik işlemleri dış genital yapılar ve vajeni kapsar. Kadın cinsel organının estetik işlemlerinde çok fazla seçenek vardır. Uygulanacak işlem hastaya göre seçilmelidir.

Genital Estetik Nedir?

Uygulamalar genelde kadının görünümünde olumsuz algıladığı kusur olarak gördüğü yapıların veya gerçekte fonksiyonel olarak sıkıntı veren bölgelerin lazer, çeşitli enjeksiyonlar gibi cerrahi dışı uygulamalar veya çeşitli cerrahi yöntemler kullanılarak düzeltilmesidir.

Genital Estetik İçin Başvuran Hastaların Şikayetleri Nelerdir?

Genital estetik için başvuran hastaların çoğu vücudundan utanma, kendine güvenmeme, libido da azalma gibi cinsel işlev bozukluğu ile gelebilir. Orgazm problemi yaşayan pek çok kadında kendi cinsel organın karşı bir hoşnutsuzluk vardır. Yaşla birlikte dış genital bölgede renk koyulaşması, ciltte sarkma olabilir.

Zor vajinal doğumlar vajenin gevşemesine, vajen girişinde düzensiz yırtılmaya yol açabilir. Bu durum cinsel ilişki sırasında his kaybına, uyarılamama ve birleşme esnasında vajenden gaz çıkarma gibi ses gelmesine sebep olabilir. Bu olumsuz duygular genital estetik ve özellikle labioplasti isteğini ortaya çıkarır.

Genital Estetik İşlemi Öncesi Ne Yapmak Gerekir?

Genital estetik için başvuran hastanın ilk önce kendi tanımladığı şikayeti, bozukluklar ve istemi dinlenmelidir. Klinik muayenesi gerçekleştirilir ve hastaya normal kadın genital anatomisi ile ilgili bilgi verilir. İşlem için başvuran kadınlar çoğu zaman kadın cinsel organın çeşitliliği konusunda yeterli bilgi sahibi değildir. Bu konuda hastalarımızı bilgilendirecek olan biz kadın hastalıkları ve doğum uzmanlarıdır. Yapılacak cerrahi işlem ve cerrahi olmayan prosedürler ve komplikasyonları ile ilgili bilgi verilmelidir.

Genital Estetik İşlmeleri Nelerdir?

1-cerrahi genital estetik işlemleri: labioplasti dediğimiz iç ve dış dudakları kapsayan cerrahi işlemler, vajinoplasti, perineoplasti, klitoral başlığın küçültülmesi, himenoplasti, monsplasti

2-cerrahi olmayan genital estetik işlemleri: lazer ile vajinal daraltma, dış genital renk açma, g noktası büyütme, o shot, dış dudakları dolgunlaştırma

Labioplasti Nedir?

Çeşitli tekniklerle labia minör yani iç dudaklardaki asimetrinin düzeltilmesi ve büyümüş iç dudakların küçültülmesi ve dış dudaklar dediğimiz labia majorun küçültülmesi veya hacim artırıcı bazı maddeler enjekte edilerek büyütülmesi işlemine labioplasti denir.

Labioplasti Neden Yapılır?

İç dudaklarda aşırı büyüme asimetri, dar kıyafetler giyildiğinde rahatsızlık hissi, cinsel ilişki sırasında zorlanma hissi gibi şikayetlere bağlı yapılır.

İç Dudakların İşlevi Nelerdir?

Labium minus vajina girişini kapatarak vajinanın kapalı kalmasını, nemini ve kendi florasını korumasını sağlar. Ayrıca işeme sürecinde idrar akışını yönlendirir. Labia minör cinsel uyarıyı alan oldukça hassas bir bölgedir.

Labioplasti Tekniği Nedir?

1-labia minörün amputasyonu
2-wedge rezeksiyon labioplastisi

Hastalar yapılan işlemlerin fonksiyon kaybına yol açabilecek olası riskler taşıdığını bilmelidir. Bu tür işlemlerde kadın cinsel organının işlevselliğine asla zarar verilmemelidir. İşlem sonrası 4-6 hafta cinsel ilişki ve ağır egzersizden kaçınılmalıdır.

Vajinoplasti Nedir?

Vajinoplasti işlemi en çok vajen dokusunun yaş ile birlikte, geçirilen gebelik ve doğumlar sonucu veya menapoz gibi hormonal nedenlerle esnekliğini kaybetmesine bağlı gevşemesi sonucu yapılır. İşlem öncesi hasta öksürüp hapşırma ile idrar kaçırma şikayeti, büyük tuvalet yapmada zorluk gibi pelvik organ prolapsus şikayetleri açısından sorgulanmalı ve jinekolojik muayenesi yapılmalıdır. Vajinal gevşeme aynı zamanda cinsel hazda azalma ve ilişki esnasında ses gelmesi ile de başvurabilir. Vajinoplasti işleminde vajen dokusunda fazlalık olan doku çıkarılır ve alttaki kas dokularına destek dikişleri atılır.

Perineoplasti Nedir?

Perine bölgesi vajen alt ucu ile anüs arasındaki bölgedir. Bu bölge özellikle doğum esnasında düzensiz yırtılma, sağlıksız iyileşme sonucu veya yaşla gevşeyebilir. Vajinoplasti gibi perineoplasti işlemi de daraltma işlemidir..

Klitoral Hudoplasti Nedir?

Kadın cinselliğinde orgazm için en önemli organıdır. Bazen labium minüs dediğimiz iç dudaklardaki doku fazlalığı klitoris üstünde de vardır. Klitoral hudoplasti denilen işlemle klitoris üstündeki fazla deri kıvrımı alınır. Genelde clitoral hudoplasti işlemi labioplasti ile birlikte yapılır.

Genital Beyazlatma Nasıl Yapılır?

Genital bölgedeki pigmentasyonu açmak için çeşitli kimyasallar veya lazer yöntemi kullanılabilir. Bu yöntemler içinde lazerin etkinliği daha yüksektir.

Vajinal Gençleştirme Nedir?

Vajenin daha sıkı olmasını sağlamak için cerrahi yerine lazer uygulayabiliriz. anesteziye gerek kalmayan bu yöntemde belli aralıklarla 3-4 seans uygulama gerekebilir.

Dış Dudaklara Dolgu Uygulaması

Yaşla ve kilo vermek ile birlikte dış dudaklar daha buruşuk bir görüntü alabilir. Bu dudaklar hyaluronik asit ile doldurulabileceği gibi, hastanın kendisinden alınan yağ ile de doldurulup pürüzsüz bir görünüm sağlanabilir.

Genital estetik işlemleri hakkında detaylı bilgi için bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

Başa dön tuşu
Call Now Button0 (312) 210 1626