Gebe Takibi Ankara

Gebe Takibi Ankara

Gebe Takibi Ankara

Kadın doğum doktorları (kadın doğum uzmanları) tarafından gebelik ve doğum süreci 9 ay 10 gün ile sınırlı değildir. Kadın doğum uzmanı hastayı gebelik öncesinde görmeli ve gebelik, doğum ile ilgili problemleri minimuma indirmek için danışmanlık vermelidir.

Burada kadın doğum uzmanının amacı öncelikle annenin sağlıklı bir gebelik süreci ve doğum gerçekleştirmesini ve 9 ayın sonunda sağlıklı bebeğini kucağına almasını sağlamaktır.

Gebelik öncesi danışmanlık ve gebelik takibi için bize başvurabilirsiniz. Detaylı bilgi için aşağıdaki linke tıklayabilirsiniz.

Gebe Takibi Ankara

Vücudunuzda Ne Değişikler Olabilir

Değişiklikler her kadında farklı olabilir. İlk aylarda kimi kadınlar ışıl ışıl parlarken, kimi kadınlar depresif bir duygu durumunda olabilirler. Gelecek adına yaşanacağı düşünülen anlar ve bu anlar içinde olacağınız konumlar duygularını olumlu da etkileyebilir olumsuzda. Gebelerin veya olmak isteyenlerin yapması gerekenlerin başında sürece hazırlanmak olmalıdır. Süreç hazırlığı içerisinde yardım alabilecekleri bir kadın doğum uzmanı ile iletişimde olmaları ve uzman tavsiyeleri ışığında beslenmelerini, fiziksel olarak sürece hazır olmaları, eşlerin ve diğer aile bireylerinin zaman içerisindeki davranış yöntemleri hakkında bilinç kazanmaları sağlanmalıdır.

İlk 3 aylık dönem içerisinde gebelerin bir kısmında kanama görülebilir.

Işık lekelenmesi durumu yumurtanın döllendiği dönemi işaret edebilir.

Karın bölgenizde normalden farklı bir ağrı, kanama ya da farklı bir durum hissetmeniz halinde hemen doktorunuzla iletişime geçmeniz önemlidir.

Göğüslerinizde yaşayacağınız ağrı ve hassasiyet hissi gebelik döneminin başlarında yaşayabileceğiniz etkiler arasındadır. Bu durum bebek beslenmesi için süt kanallarını hazırlayan hormon süreçlerinin etkisi olarak normaldir.

Bağırsaklarla ilgili olarak kabızlık durumu yine süreç içinde yaşanabilecek bir durumdur. Kabızlık problemi için normalde olduğu gibi lifli yiyeceklerin tüketilmesi rahatsızlığın giderilmesi için uygulanmalıdır. Yine sıvı alımı da arttırılmalıdır.

Vajinadan dışarıya atılan açık beyaz akıntılarda beklenebilir. Bu dönemde tampon uygulaması yapmak enfeksiyon durumuna yol açabileceği için yanlış olacaktır. Akıntı renginde bir koyuluk durumu ve veya kokusunda değişiklik hissederseniz yine doktorunuza durumu anlatmanızı öneririz.

0312 210 16 26

Op. Dr. Ümmügülsüm SOYTÜRK

Kadın Hastalıkları ve Doğum

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Call Now Button0 (312) 210 1626