Online Vajinismus TedavisiSağlık KütüphanesiVajinismusVajinismus TedavisiVajinismus Tedavisi Ankara

Hayatıma yeni bir sayfa açtınız. Vajinismus Tedavisi

Biz trabzondan geldik . 4 yıllık evliyim.  İkimizde üniversite mezunuyuz.  evlenmeden önce 2 yıl sevgililik dönemi geçirmiştik.  ilk gece ile ilgili olumsuz şeyler duysam da korkum yoktu.  Vajinismus hastalığını da hiç duymamıştım. İlk gece denediğimizde başaramamızı yorgunluğumuza bağladım fakat  devamı hep aynı hüsrandı.  Eşimi çok seviyorum ama artık ilişki bile denemek istemiyordum. Eşim hiç zorlayıcı olmadı hep anlayışlıydı . fakat kimseyle paylaşamadığım bu sorun iyice benim için büyüdü. İlk tedavi girişimim 2 yıl sonra  trabzonda bir psikoloğa giderek oldu. 3.5 ay her hafta seansa gittim. Fakat parmak egzersizi uygulamamı istediğinde yapamadım. Bir- iki seans daha gittim fakat yapamıyordum.

Aradan 1 yıl kadar daha geçti her hangi bir egzersiz olmadan çözüm  yolu bulmaya çalışıyordum . samsunda vajinismus tedavisi yapan bir doktor buldum. Belden uyuşturarak çözüyormuş. Artık 3 yılı geçmişti evliliğimiz ve denemek istedim. Belden uyuşturmadan sonra o gün başarmıştık. Pek bir şeyde hissetmedim . belimdeki şey çıkarıldı. Ertesi gün denediğimde başa dönmüştüm. Artık ne yapacağımızı bilemiyordum. Eşime ayrılmamızı bile teklif ettim. Bir gün eşim minel klinikteki yorumları okuttu. Açıkçası bir tarafım heyecanlandı, umutlandı, inanmak istedi, bir tarafımda bunlar yalan olabilir.  Gittiğim doktorların yıllardır bitiremediğini saattler içinde nasıl çözebilir diyordu. 

Artık 4 yılımız bitmişti ve son şansım diyerek denemek istedik.  Cuma günü gittik aynı gün iki seans yaptı. Korktuğum her şeyi çözmüştür. Ümmügülsüm hocam çok iyi olduğumu istersem  deneme yapabileceğimizi söyledi. İnanamamıştık. İlk gün klinikte ne kadar rahat olsamda otelde korktum ve eşimin sadece dokunmasına izin verdim. İkinci gün gittiğimde tedirgindi. Ama hocam konuşunca rahatladım çok rahat bir seans geçirdik. Onun verdiği motivasyon ve eşimin sabrı sayesinde ikinci gün başardık. Bunu başarının arkasından ikinci balayımızdan yazıyorum.  Ömrüm boyunca sizin duacınız olcam . çok çok teşekkür ederim  ümmügülsüm hocam.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Call Now Button0 (312) 210 1626